Sucuk Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir
Sucuğun dış yüzeyinin kuru olması önem taşımaktadır. Sucuk elle kontrol edildiğinde çok sert ya da çok yumuşak olmaması büyük önem taşımaktadır. Suni bir kırmızılık taşıyan sucuk ürünlerinden kaçınmak gerekmektedir. Sucuğun serin yerlerde muhafaza edilmesi gerekmektedir; fakat sadece bu durum yeterli değildir.

Paketi açıldıktan sonra mümkün olduğunca kısa sürede paket halindeki ürünler tüketilmelidir. Pişirildiği zaman çok ufalan ve dağılan sucuklara da farklı katkı maddeleri eklenebileceği düşünülerek dikkat edilmelidir. Sucuk gıdasını diğer gıdalardan farklı bir bölümde poşete sarılı olarak bekletilmesi gerekmektedir. Özellikle irşkit kasap usulu yapılan sucuklarda herhangi bir koruyucu madde olmadığı için dağılma olur, çünkü kıyma ve doğal baharattan oluşmaktadır.  Dilimlerken mutlaka keskin bıçak kullanılması ,  kurutulduktan sonra kısa sürede tüketilmeyecekse derin dondurucu, şok bölümünde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Böylelikle hem dağılma engellenir hem daha uzun süre muhafaza edilmiş olur.

Aldığınız sucuk eğer yaş bir sucuk ürünü ise havadar ve güneş ışığı almayan bir yerde bekletilmesi gerekmektedir. Bahsettiğimiz tüm durumlar sucuk seçiminde önemli kriterlerdir. Maraşetsucuk keyfet irişkit  Et ve Gıda olarak kendi yemediğimiz ürünü başkasına da yedirmeme anlayışıyla ürünlerimizi siz değerli tüketicilerimize sunmaktayız.
MARAŞ ET SUCUKLARI 2021 Tüm Hakları Saklıdır